Harun Yahya’nın Çarpıtmaları – 3

Harun Yahya’nın Evrimcilerin İtirafları isimli kitabından faydalanılarak hazırlanan bir sitede Evrim Teorisinin Geçersizliği Hakkındaki İtiraflar bölümünde şöyle bir alıntı var (Aynı alıntıyı Evrimcilerin İtirafları kitabının 20. sayfasında da bulabiliriz):

Dr. Albert Fleischman (Zoolog):
Çöküşte olan Darwin’in teorisi doğa aleminde ispatlanması gereken tek gerçek değildir. Bilimsel araştırmaların bir sonucu değildir, ama kesin olarak hayal gücünün bir ürünüdür.33

33. SBS Vital Topics, David B. Loughran, Nisan 1996, Stewarton Bible School, Stewarton, Scotland, (URL:http://www.rmplc.co.uk/eduweb/sites/sbs777/vital/evolutio.html) (http://www.pathlights.com/ce_encyclopedia/01-evol1.htm, Scientists Speak About Evolution -1)

Şimdi bu alıntı ile ilgili birkaç noktaya değinmek istiyorum:

1. Bahsi geçen bilim adamının soyadı Fleischman değil Fleischmann’dır. (Önemsiz bir ayrıntı gibi gözükse de bunun bilimsel ciddiyet açısından önemli olduğunu düşünüyorum.)
2. Kaynak olarak bir internet sitesi verilmiş ama o sitelerdeki yazılarda ayrıca kaynak belirtilmemiş. Yani Harun Yahya bahsi geçen cümlenin aslında nerede geçtiğini, Albert Fleischmann’in bunu ne zaman nerde söylediğini bilmiyor, hatta söyleyip söylemediğini bile bilmiyor. Ayrıca verdiği adreste başka bir yazımda da belirttiğim gibi bir Hristiyan okulunun evrim karşıtı mücadele için hazırladığı dokümanlar var. Ama nedense onlar da bu sözler için bir kaynak vermemişler.
3. Ronald Numbers’ın The Creationists yani Yaratılışçılar adlı kitabında Albert Fleischmann ile ilgili şöyle bir bölüm var:

The one lone biologist [on the list] was Albert Fleischmann (1862 – 1942), a reputable but relatively obscure German zoologist who taught for decades at the University of Erlangen in Bavaria. In 1901 he published a scientific critique of organic evolution, Die Descendenztheorie, in which he rejected not only Darwinism but all theories of common organic descent. (Numbers, Ronald L., The Creationists: The Evolution of Scientific Creationism, New York: Knoph, 1992, p. 51 – 52.)

Ronald Numbers Yaratılışçılar kitabında, Albert Fleischmann’ın kimsesiz ve pek tanınmamış bir Alman zoolog olduğunu söylüyor. 1901 yılında organik evrimi eleştiren bir kitap yazdığını ve sadece Darwinizmi değil ortak organik soyu savunan tüm teorileri reddettiğini söylüyor. Yani Albert Fleischmann aslında evrimci falan değil tam tersine bir yaratılışçı.

Görüldüğü gibi Harun Yahya ne sözünü aktardığı bilim adamının adını doğru yazabiliyor ne de aktardığı söze ilişkin doğru bir kaynak gösterebiliyor. Bunlar yetmezmiş gibi bir de yaratılışçı birini evrimci diye tanıtıp onun sözlerini “evrimcilerin itirafları” adı altında sunmaya çalışıyor. Sizce bu yapılan gerçeklerin bilinçli olarak çarpıtılmasından başka nedir?

Yasal Uyarı: Buraya yorum yazarak, yazdıklarınızın hukuki sorumluluğunu üstlenmiş bulunuyorsunuz. Eğer bunu kabul etmiyorsanız yorum yazmayın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: